به نام خداوند همه مِهرمِهر وَرز


سخن سردبیر
 
آن روز بزرگ فرا رسید و اکنون! یگانه میراث دار غدیر، از پس ابر غیبت  نظاره گر من و شماست!
پروردگار عالمیان 124000 نبی بر هدایت نوع بشر مأمور فرمود و هریک با رنج ها و مشقت های بسیار مردم را به  فلاح و رستگاری فراخواندند.
و بعثت خاتم پیامبران را نوید دادند. و او محمد صلی الله علیه وآله، همان برگزیده خدا مبعوث گردید و در23 سال در نهایت جد و جَهد جهانیان را به توحید و یگانه پرستی دعوت نمود و اینک آن خاتم رسل در حجه الوداع، مسلمین را گرد آورد تا خطیرترین مرحله رسالت را به انجام رساند و بر طومار دین، مُهر "اکمال" زند. او، همان برگزیده خداوند مأمور گشت که:

 
بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ  وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ  وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ  إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ.
 
آری آن روز بزرگ فرا رسید. خاتم پیامبران، فراگیر ترین خطابه ی تاریخ بشریت را بیان فرمود:
. . . همانا جبرئيل از سوى سلام، پروردگارم - كه تنها او سلام است - سه مرتبه بر من فرود آمد و فرمانى آورد كه در اين مكان به ‏پا خيزم و به هر سفيد و سياهى اعلام كنم كه علىّ ‏بن ابى‏ طالب، برادر و وصىّ و جانشين من در ميان امّت و امام پس از من است . . .
و آن گاه در بیان اهمّیت خطبه غرای خود چنین فرمود:
فَلْیُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ یَوْمِ الْقِیامَةِ
"پس بایسته است این سخن را حاضران به غایبان و فرزند داران به فرزندان تا برپایی رستاخیز ابلاغ کنند".
از آن پس بود که امیرمؤمنان و فرزندان معصومشان علیهم السلام و شیعیان از امت اسلامی، آن پیام رسا را سینه به سینه نقل و به ما رسانده اند.
و اکنون! یگانه میراث دار غدیر، از پس ابر غیبت  نظاره گر من و شماست!
پدر جان! در گوشه و کنار محله، شهر و کشورمان، همه در تکاپو و جنب و جوش اند و روزها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته تا به سال روز آن عید فرخنده رسیدیم. به یُمن این عید، کدورت از دل هایمان می زداییم و با یک رنگی بر پیمان اخوت با دل سپردگان غدیر، پای می فشاریم.
امام مهربانم! کاش بودی! مرا چه شده است، چرا چنین می گویم! مگر می شود میراث دار غدیر در جمع شادمان شیعیان و محبّین در پاسداشت غدیر حضور نیابد؟!
مهربان تر از پدر!  هر آنچه در راه روشن نشر خطابه ی غدیر از دست و زبان و اندیشه مان جاری شده، اندک بضاعتی است که به پیش گاه رفیع تان تقدیم داشته ایم.  توفیق مان در فرمان بری فرمان رسول الله صلی الله علیه و آله و ابلاغ پیام بی بدیل غدیر به فرزندان و برادران و خواهران مان، در گرو دعای شما است. 
در این ایام مبارک شانزدهمین شماره مجله الکترونیکی 1841 به شیعیان امیرالمؤمنین علیه السلام تقدیم می گردد.

 
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین و الائمه المعصومین علیهم السلام

 
 


 

توضیح: با سلام و آرزوی روزهایی خوش همراه با مِهر امیرمؤمنان علیه السلام
سایت KhetabeGhadir به منظور ایجاد ارتباطی پایدار با اعضای خود و همچنین فرهنگ سازی خطابه ی غدیر اقدام به انتشار مجله ای الکترونیک به نام 1841 نموده است.
این مجله با رویکردی دینی - اجتماعی سعی در ارائه ی نکاتی جالب و کاربردی در زمینه های فوق را داردکه امید است به لطف خداوند مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
انتخاب نام 1841 برای این مجله به دلیل مساوی بودن این عدد با حروف ابجد کلمه خطابه ی غدیر است

مجله 1841 هر 15 روز یك بار منتشر شده و ارسال آن راس ساعت 18:41 برای كلیه اعضای سایت توسط سرویس ایمیل آغاز می گردد.

 


در صورتی که مایل به دریافت مجله ی الکترونیکی 1841 به صورت ایمیل هستید، از طریق لینک زیر ثبت نام نمایید.
 

 

نکات فنی: اگر ایمیل  را جزو Contact خود Save نمائید ایمیل مجله 1841 وارد فضای Spam شما نخواهد شد.

چون این مجله در قالب Picture و یا همان Image ارائه می شود باید گزینه Show Image فعال باشد ضمنا حجم فایل ارسالی حتی المقدوركم شده است وحتی با اینترنت Dial Up هم قابل مشاهده خواهد بود.