سخن سردبیر
 
به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز

همراه غدیری سلام
در روزهایی که گذشت به برکت برپایی مجالس عزاداری حضرت امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام و دیگر شهدای کربلا، روح و جان مان جَلا یافت و زنگار از دل های پیر و جوان مان زدود. شیفتگان آل پیامبر صلی الله علیه و آله نه تنها در ایران، که در گوشه و کنار جهان، چونان انسان عزیز از دست داده، بر سر و سینه زنان، در ماتم عزای شهدای کربلا گریستند.
راستی به این نکته فکر کرده ایم، ما که در طول یک سال عصیان و سرکشی دل در گرو دنیا و مظاهر آن سپردیم چرا لیاقت و توفیق حضور در مجالس عزاداری و حتی اندوه و حزن درونی در خلوت مان، نصیب مان شده است؟
بگونه ی دیگری به موضوع بنگریم. فرض کنیم در درگاه مجلس ترحیم عزیزمان ایستاده و به شرکت کنندگان خوش آمد می گوئیم.
به ناگاه فرد بی آبرویی را مشاهده می کنیم که به مجلس نزدیک می شود و قصد ورود دارد. در چنین شرایطی، از نزدیکان خود می خواهیم تا با اطعام یا کمک مالی از وی بخواهند به مجلس وارد نشود و موجب هتک آبروی صاحب عزا نشود.
بی شک صاحب عزای این ایام، یعنی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، به اذن خداوند به هر محفل و مجلس عزا و هر دل اندوهگینی توجه و عنایت داشته و دارند. اما  لطف بیکران آن سُلاله رحمت للعالمین، خطا، کوتاهی و غفلت گذشته ما را نادیده گرفت و به ما اجازه فرمود تا در عزای جدّ شهیدش، به سوگ بنشینیم.
پس بیائیم ما هم به شکرانه این نعمت بزرگ، با مولایمان عهد بندیم تا هر روزمان را با یاد آن عزیز آغاز نموده و از غفلت و گناه بپرهیزیم و در آشنایی هر چه بیشتر با خطابه ی بی بدیل غدیر و ترویج آن بکوشیم.
در این روزها که سال روز حرکت کاروان اسرای کربلا به سوی شام است و سخن دل عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها با نازنین برادرش این است که:
برخیز و بر مسافر شامت، اذان بگو  **********  قرآن بخوان، در این دم آخر حسین من
 
من آن مسافرم که ز خون گلوی تو  **********  کردم خضاب، جان برادر، حسین من
 
با توسل به آستان یادگار حیدر کرار علیه السلام و زهرای اطهر سلام الله علیها، از خدای بزرگ بخواهیم که روح و جان مان را آکنده از ولای آل محمد صلی الله علیه و آله و برائت از دشمنان آنان، نماید.

همراهان غدیری، شما را به بازدید و تورق، هجدهمین شماره از مجله الکترونیک 1841، دعوت می نمایم.


 

 
                                      

توضیح: با سلام و آرزوی روزهایی خوش همراه با مِهر امیرمؤمنان علیه السلام
سایت KhetabeGhadir به منظور ایجاد ارتباطی پایدار با اعضای خود و همچنین فرهنگ سازی خطابه ی غدیر اقدام به انتشار مجله ای الکترونیک به نام 1841 نموده است.
این مجله با رویکردی دینی - اجتماعی سعی در ارائه ی نکاتی جالب و کاربردی در زمینه های فوق را داردکه امید است به لطف خداوند مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
انتخاب نام 1841 برای این مجله به دلیل مساوی بودن این عدد با حروف ابجد کلمه خطابه ی غدیر است

مجله 1841 هر 15 روز یك بار منتشر شده و ارسال آن راس ساعت 18:41 برای كلیه اعضای سایت توسط سرویس ایمیل آغاز می گردد.

 


در صورتی که مایل به دریافت مجله ی الکترونیکی 1841 به صورت ایمیل هستید، از طریق لینک زیر ثبت نام نمایید.
 

 

نکات فنی: اگر ایمیل  را جزو Contact خود Save نمائید ایمیل مجله 1841 وارد فضای Spam شما نخواهد شد.

چون این مجله در قالب Picture و یا همان Image ارائه می شود باید گزینه Show Image فعال باشد ضمنا حجم فایل ارسالی حتی المقدوركم شده است وحتی با اینترنت Dial Up هم قابل مشاهده خواهد بود.