به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز


سخن سردبیر

همراهان غدیری؛ ماه محرم 1435 نیز در ماتم عزای حسینی سپری شد. انشاالله توفیق عزاداری حضرت سیدالشهداء علیه السلام و سایر شهدای کربلا، نصیب همه عزیزان شده و از برکات این ایام بهره مند شده اید.
ماه صفر نیز یادآور مصیبت های پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله و اهل بیت آن حضرت علیهم السلام است که به واسطه آن ها، شیعیان محزون و اندوهگین اند. مصیباتی که هر کدام از آن ها به تنهایی برای اندوه هر روز و شب کافی است.
نکته مهم آن است که همه دشواری ها و سختی هایی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیه، تحمل نمودند در راه تبیین و تبلیغ دین و معارف الهی بوده است.
اکنون ما که نقش محبت چهارده معصوم علیهم السلام و پیروی از ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام را بر جَبین داریم، تا چه اندازه دغدغه تبلیغ دین داریم؟ چه بخش از ساعات و روزهای هفته و ماه و سال را به اقدام عملی در راه تبلیغ معارف اهل بیت علیهم السلام اختصاص داده ایم. هریک از ما وظیفه داریم، در کسب معارف بکوشیم و در مسیر تبلیغ آن چه آموخته ایم تلاش نمائیم. امام صادق عليه السلام مى فرمايند:

 
رحم اللّه عبداً اجتمع مع آخر فتذكّر امرنا

خداوند رحمت كند بنده اى را كه با ديگرى همراه شود و در راه ما تبليغ كند.
پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله، در فرازی از خطابه ی غدیر در باره امر به معروف، چه زیبا راه را بر ما هموار ساخته و مسیر تبلیغ را بیان فرموده اند:
هشدار! برترين بخش امر به معروف اين است كه به گفته‏ى من - درباره‏ ى امامت و ولايت على و فرزندان او - برسيد و سخنم را به ديگران برسانيد و غايبان را به پذيرش فرمان من توصيه كنيد و آنان را از ناسازگارى با من بازداريد كه اين سخنان، فرمان خدا و من است.  (هان!) هيچ امر به معروف و نهى از منكرى جز با امام معصوم تحقّق و كمال نمى‏يابد.
در این ایام که به برکت یاد و اشک بر امام حسین علیه السلام زنگار از گوهر وجودمان زدوده شده، و به این توفیق مورد عنایت صاحب این عزا واقع گشته ایم، بیائیم با هم قراری بگذاریم و سخنی را که بارها به مولا و سرورمان امام عصر عجل الله تعالی فرجه عرضه داشته ایم: که همواره آماده ی یاری شما هستم (1)، محقق سازیم. تلاش کنیم بخشی از ساعات زندگی خود را در راه کسب معارف و تبلیغ دین مان صرف کنیم.
علاقه مندیم تا تجارب و خاطرات شما در موضوع فوق را دریافت نموده و در قاب مجله 1841 در اختیار دوستان دیگر قرار دهیم.
از دوستانی که تجربه حضور در سایر کشورها را داشته اند نیز دعوت می نمائیم تا اطلاعات و خاطرات خود در زمینه آداب، رسوم، فعالیت های مذهبی و تبلیغی شیعیان در سایر فرهنگ ها را برای انتشار در این مجله ارسال نمایند.

 

منابع:

- (1) فرازی از زیارت آل یاسین (و نصرتی معده لکم)

شما را به مطالعه نوزدهمین شماره مجله الکترونیکی 1841 دعوت می نمایم.


 
 


 

توضیح: با سلام و آرزوی روزهایی خوش همراه با مِهر امیرمؤمنان علیه السلام
سایت KhetabeGhadir به منظور ایجاد ارتباطی پایدار با اعضای خود و همچنین فرهنگ سازی خطابه ی غدیر اقدام به انتشار مجله ای الکترونیک به نام 1841 نموده است.
این مجله با رویکردی دینی - اجتماعی سعی در ارائه ی نکاتی جالب و کاربردی در زمینه های فوق را داردکه امید است به لطف خداوند مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
انتخاب نام 1841 برای این مجله به دلیل مساوی بودن این عدد با حروف ابجد کلمه خطابه ی غدیر است

مجله 1841 هر 15 روز یك بار منتشر شده و ارسال آن راس ساعت 18:41 برای كلیه اعضای سایت توسط سرویس ایمیل آغاز می گردد.

 


در صورتی که مایل به دریافت مجله ی الکترونیکی 1841 به صورت ایمیل هستید، از طریق لینک زیر ثبت نام نمایید.
 

 

نکات فنی: اگر ایمیل  را جزو Contact خود Save نمائید ایمیل مجله 1841 وارد فضای Spam شما نخواهد شد.

چون این مجله در قالب Picture و یا همان Image ارائه می شود باید گزینه Show Image فعال باشد ضمنا حجم فایل ارسالی حتی المقدوركم شده است وحتی با اینترنت Dial Up هم قابل مشاهده خواهد بود.