به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز


همراهان غدیری، سلام
روزهای شاد و پر سروری را پشت سر گذاشتیم، آغاز دوران امامت ولی دوران امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، ولادت با سعادت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام. روزهایی که هر یک منشا خیرات و برکات برای بشر بوده اند.
مردم نیز به یُمن ایام سرور اهل بیت، مناسبت های شاد خود را در همین روزها قرار می دهند. از جمله، زوج هایی که زندگی مشترک خود را در این ایام آغاز
می کنند. به این مناسبت از بوستان سخنان امام علی بن موسی الرضا علیه السلام، هدیه ای زیبا تقدیم می کنم:
أحسن الناس إيماناً أحسنهم خلقاً و ألطفهم باَهله . . .
نيكوترين مردم از نظر ايمان، خوش خلق‌ترين و با لطف ترين ِآن ها نسبت به اهل ِخويش است. . . (1)

چه زیباست، زوج های جوان، زندگی خود را بگونه ای سامان دهند که در جای جای آن، یاد امام مهربانی ها جاری باشد  و محبت پدر مهربان امت بر آن سایه افکند. که آن امام مظهر عطوفت و مهربانی است. (سَجیِتُکُمُ الکَرَم و عادَتُکُمُ الاحسان).
همان گونه که امام علیه السلام خود فرمودند: چگونگي بهره مند شدن از من در روزگار غيبتم، همچون بهره مندشدن از خورشيد است، آن گاه كه در پس اَبر از ديدگان پنهان شود، من مايه امنيت زمينيانم همچنان كه ستارگان مايه امنيت آسمانيان هستند. اما باید وجود خود و دیدگان مان را بگونه ای از آلودگی ها مبرا کنیم که لیاقت رویت بهار را داشته باشد.
اگر هر یک از ما خود و خاندان مان را پایبند ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام بدانیم و اعتقاد به ولایت در بیان پیامبر رحمت صلی الله علیه وآله را هر روز یادآور شویم که فرمودند:
وَ الإمامُ مِن بَعدی، الَّذی مَحَلُّهُ مِنّی مَحَلُّ هارونَ مِنْ موسی، و دیگران را نیز به آن متذکر شویم، امام زمان مان را از غربت می رهانیم، تا مانند جدّ غریبش امام مجتبی علیه السلام که به دلیل خیانت اصحابش ناچار به صلح با معاویه ملعون گردید، ناچار به پذیرش تحمل دوران غیبت نباشد.   
از جمله نعمت های بزرگ خداوند مهرورز به مردم ایران، میزبانی امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام و خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، است. بیست و سوم ربیع الاول سال روز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر قم است.
بارگاه آن یادگار امام کاظم علیه السلام همواره پناهگاه بزرگان و علمای شیعه در طول تاریخ بوده است که توفیقات خود را مرهون توسل به ذیل عنایات کریمه اهل بیت می دانند. درباره ارزش زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، در روایتی منقول از امام رضا علیه السلام آمده است: هرکس قبرش را زیارت کند، بهشت بر او واجب مى شود.(2) امید است توفیق زیارت آن یادگار خاندان وحی، مکرر نصیب دوستان عزیزمان گردد.

عزیزان همراه را به تورق و مطالعه بیست و دومین شماره از مجله الکترونیکی 1841، دعوت می نمایم.

 

منابع:

(1) عيون اخبار الرّضا / جلد2 / صفحه38
(2) عيون أخبار الرضا عليه السلام / جلد‏2 / 267 / 67 باب ما جاء عن الرضا علیه السلام في ثواب زيارة فاطمة بنت موسى بن جعفر علیه السلام بقم ....


 


 
 


توضیح: با سلام و آرزوی روزهایی خوش همراه با مِهر امیرمؤمنان علیه السلام
سایت KhetabeGhadir به منظور ایجاد ارتباطی پایدار با اعضای خود و همچنین فرهنگ سازی خطابه ی غدیر اقدام به انتشار مجله ای الکترونیک به نام 1841 نموده است. این مجله با رویکردی دینی - اجتماعی سعی در ارائه ی نکاتی جالب و کاربردی در زمینه های فوق را داردکه امید است به لطف خداوند مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
انتخاب نام 1841 برای این مجله به دلیل مساوی بودن این عدد با حروف ابجد کلمه خطابه ی غدیر است

مجله 1841 هر 15 روز یك بار منتشر شده و ارسال آن راس ساعت 18:41 برای كلیه اعضای سایت توسط سرویس ایمیل آغاز می گردد.

 


در صورتی که مایل به دریافت مجله ی الکترونیکی 1841 به صورت ایمیل هستید، از طریق لینک زیر ثبت نام نمایید.
 

 

نکات فنی: اگر ایمیل  را جزو Contact خود Save نمائید ایمیل مجله 1841 وارد فضای Spam شما نخواهد شد.

چون این مجله در قالب Picture و یا همان Image ارائه می شود باید گزینه Show Image فعال باشد ضمنا حجم فایل ارسالی حتی المقدوركم شده است وحتی با اینترنت Dial Up هم قابل مشاهده خواهد بود.