به نام خداوند همه مِهر مِهروَرز

وَ نَطَقَ كاظِمُ الْغاوِینَ وَ نَبَغَ خامِلُ الاَقَلِّینَ، وَ هَدَرَ فَنِیقُ الْمُبْطِلِینَ، فَخَطَرَ فى عَرَصاتِكُمْ. وَ اَطْلَعَ الشَّیطانُ رَأْسَهُ مِنْ مَغْرِزِهِ هاتِفاً بِكُمْ. فَدَعاكُمْ فَاَلْفاكُمْ لِدَعْوَتِهِ مُسْتَجِیبِینَ، وَ لِلْغِرَّةِ فِیهِ مُلاحِظِینَ

حضرت زهرا عَلَیهِاالسَّلَامُ می‌فرمایند: و آن‌که فرو برده و کذب کننده گمراهان بود به سخن در آمد. کاظم یعنی کسی که خشمش را فرو می‌برد. چه کسی خشم‌ خود را فرو می‌برد؟ کسی که جزو گمراهان بوده و بزرگ گمراهان بوده و خشم را در گلوی خود نگه داشته بود و حالا که پیغمبر صَلَّى‌اللَّهُ‌عَلَیهِ‌وَآلِهِ رفته‌اند به سخن در آمده است.
و نَطَقَ كاظِمُ الْغاوِینَ
به نطق آمد کسی که خشمش را فرو برده بود. خشم فرو برده‌ی گمراهان، آشکار شد.
و نَبَغَ خامِلُ الاْ قَلینَ
"نَبَغَ" یعنی نبوغ پیدا کرد و ظاهر شد و پدیدار شد. گمنام یعنی کسانی که کسی به آن‌ها اهمیت نمی‌داد. آن‌ها پدیدار شدند و خودش را نشان دادند.
وَ هَدَرَ فَنِیقُ الْمُبْطِلِینَ
شتر ناز پرورده‌ی باطل پرستان، نعره برآورد. "هَدَرَ" یعنی نعره زد. "فَنِیقُ" به معنی شتر است. "الْمُبْطِلِینَ" هم یعنی باطل‌ گرایان؛ کسی که باطل باشد، باطل است ولی کسی که باطل را تبلیغ می‌کند، مُبطل است.
فَخَطَرَ فى عَرَصاتِكُمْ و اَطْلَعَ الشَّیطانُ رَأْسَ هُ مِنْ مَغْرِزِهِ هاتِفا بِكُمْ
آن شتر ناز پرورده، در صحنه‌ها دم جنبانید و این‌که شیطان سرش را از لاک خویش بیرون آورد و شما را صدا زد. مَغْرِزِ به معنی لاک است.
فَدَعاكُمْ فَاَلْفاكُمْ لِدَعْوَتِهِ مُسْتَجِیبِینَ، و لِلْغِرَّةِ فِیهِ مُلاحِظِینَ و لِلْغِرَّةِ فِیهِ مُلاحِظِینَ
شما را یافت برای دعوت خودش که پاسخ و جواب او را می دهید و دعوتش را اجابت می کنید و فریبش را لحاظ می کنید و می‌گیرید و به فریبش جواب می دهید و خیره‌‌‌ی فریب او می‌شوید.

وَالْحَمْدُ للَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ