« ألا ! إنَّهُ قَدْ بَشَّرَ بِهِ مَنْ سَلَفَ مِنَ الْقُرونِ بَيْنَ يَدَيْهِ . »

آگاه باشید ! که تمامی گذشتگان ظهور او را پیش گویی کرده اند .
پیامبراکرم صلی الله علیه و آله می خواهند بفرمایند ، غیر از این که منِ پیامبر آخرالزّمان که مبشّر کتاب های آسمانی از قرن های گذشته هستم ، آخرین جانشین من که ( خاتَمَ الأَئِمَةِ ) ، قیام کننده و مهدیّ هست ، پیامبران قبل از من به ظهور او بشارت داده اند . 
جمله ی « مَنْ سَلَفَ مِنَ الْقُرونِ بَيْنَ يَدَيْهِ » می تواند شامل پیامبران و کتاب های آسمانی هم باشد . مثل تورات و اناجیل مختلف ، اوستاهایی که موجود هست ، صحف ابراهیم و موسی و ... امثال این ها . به وجود امام زمان علیه السّلام همه بشارت داده اند .
البتّه در همین اناجیل و تورات هایی که هم اینک موجود است و با این که تحریف شده اند ، در آن ها جملات ، علائم و نشانه هایی هست که نشان می دهد امام زمان علیه السّلام موعود تمام ملل و ادیان است . « مَنْ سَلَفَ مِنَ الْقُرونِ بَيْنَ يَدَيْهِ » می تواند حتّی به ادیانی که ریشه ی الاهی ندارند برگردد .
در کتاب های هندوها ، در کتاب های برهمایی و در کتاب های نوع سیستم های فکری دینی و حتّی غیر دینی ، به وجود یک مصلحی بشارت داده اند .
پیامبراکرم می فرماید : « ألا إنَّهُ قَدْ بَشَّرَ بِهِ مَنْ سَلَفَ مِنَ الْقُرونِ بَيْنَ يَدَيْهِ » و نگفته اند فقط کتب آسمانی ؛ بلکه اعم گفته اند ؛ یعنی تمام گروه های سیستم دینی و غیر دینی به وجود این مهدیّ که قیام کننده و اصلاح کننده است و حکومت جهانی تشکیل می دهد ، بشارت داده اند .
این بشارت در دلِ مردم هم وجود دارد . حتّی مردم به طور فطری هم منتظر یک مصلحی هستند که جهان را از عدل و داد پر کند ، پس از آن که از ظلم و جور پر شده باشد .


والسّلام عليكم و رحمة الله و بركاتُه