« فَقُولُوا بِأجْمَعِكُمْ : « إنّا سامِعُونَ مُطيعُونَ راضُونَ مُنْقادُونَ لِما بَلَّغْتَ عَنْ رَبِّنا وَرَبِّكَ فی أمْرِ إمامِنا عَلِیٍّ أميرِالْمُؤْمِنينَ وَ مَنْ وُلِدَ مِنْ صُلْبِهِ مِنَ الْأَئِمَّةِ . »


«پس همگان بگویید: البتّه که سخنان تو را شنیده، پیروی می‌کنیم و از آن‌ خشنود و بر آن گردن گذاریم و بر آنچه از سوی پروردگارمان و پروردگار تو در امامتِ اماممان علی امیرالمؤمنین و امامان دیگر – از صلب او – به ما ابلاغ کردی.»
رسول خدا صلی‌الله علیه و آله فرمودند: شما بیشتر از این هستید که به علامت بیعت با من و امیرالمؤمنین ، همگی در یک جا و با دست با من بیعت کنید. چون من از طرف خدا مأمورم از شما بیعت و پیمان بگیرم که با علی امیرالمؤمنین و امامت او بیعت کنید، پس با زبان بیعت کنید. «فَقُولُوا بِأجْمَعِکمْ»: پس همه یکپارچه بگویید: «إنّا سامِعُونَ»: ما حرف تو را شنیدیم، «مُطیعُونَ»: اطاعت‌کننده‌ی تو هستیم، «راضُونَ»: خشنودیم، «مُنْقادُونَ»: اِنقیاد از لغت قید به معنای زنجیر و حلقه است.
یعنی می‌پذیریم که خودمان را در قید شما قرار دهیم. مثل این‌که به گردنمان به‌عنوان عبودیّت و بندگی و اطاعت، حلقه‌ای بیاویزیم. اطاعت می‌کنیم و گردن می‌گذاریم آنچه را که ابلاغ کردی از سوی پروردگار ما و پروردگار خودت در امامت امیرالمؤمنین علی و امامانی که از صلب او متولّد شده‌اند.
مردم یکپارچه با این الفاظ تلقینی و القایی پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله نسبت به امیرالمؤمنین و ائمّه علیهم السّلام ابراز بیعت و اطاعت و خشنودی و انقیاد کردند.


والسّلام عليكم و رحمة الله و بركاتُه