به نام خداوند همه مِهر مِهروَرز
 

امروز روز به لرزه افتادن عرش، روز به رعشه افتادن آسمان مدینه است.
امروز عالم از نزد علی علیه‌السلام برفت و به عالمی پوچ و عالمی تهی مبدل گردید. نه تنها برای دوران خویش بلکه آیندگان هم دیگر پیشوایی مانند ایشان در کنارشان نخواهند داشت. او که سرآمد زنان عالم، پاره‌ی تنِ مرد خدا _رسول اکرم_، ام ابیها، بضعـــــة الرســـــــول، همســــــر وصی ولایـــــت، فاطــــمه سلام‌الله‌علیها بــــود.
فاطمـــــهسلام‌الله‌علیها
 نه تنها به سبب پدرش رسول خدا،نه تنهـــــا به خاطر همســــرش علــــیعلیه‌السلام و نه تنها به علت داشتن اولاد والا مقامی چون حســــــــــینعلیه‌السلام و حســــــن علیه‌السلام فاطمه نبود بلکه او رهرو راه رسالت، نُبوّت و حامی امامت و ولایت وحلقه‌ی وصل ولایت و نُبوّت بود. دیگر مظلومین و ستم دیدگان را پناه و تکیه گاهی نیست.
زنی که مالامال از معرفت الهی بود، تندیس طهارت بود، تمام نسخه انسانیت بود، افتخـــــار خانــــدان وحـــــی بود، فاطــــمهسلام‌الله‌علیها بود. دخت والا گوهر، شعــــاع عشـــــــــق و علاقه پدر، کوثر نبی، ویژگی‌های اشخاص نیست، خیر؛ خصلت‌های یگانه شخصیتی است که لوح تکامل است.
آخــــر دیگر این چه واژه‌ی با صلابت و با متانت و با حکایتی است که هر چه وصفش می‌کنم یا جوهر ذهنم یا جوهر قلمم از توصیف آن باز می‌ماند. فاطمهسلام‌الله‌علیها حبیب خدا و رسول، همســـــر محجوب علیعلیه‌السلام و مادر محبوب نه تنها حسینعلیه‌السلام و حسنعلیه‌السلام بلکه همــــه جهانیان بود. فاطمهسلام‌الله‌علیها عقیله‌ای در میان زنان عالم و عالمه‌ای از تشعشع منبع نور و فهیمه‌ای پرورش یافته در دامان خاتم النبیین است.
روحش مملو از دردهای فراوان و مشکلات زمان خویش بود و متحمل نا ملایمات روزگار بود و دیری نپایید که در سال یازدهم هجری‌قمری و در اوان جوانی به منزل گاه والا واصلی خود شتافت. ما نیز با گذشت نسل‌ها و قرن‌ها از سال‌روز شهادت صدیقه طاهرهسلام‌الله‌علیها اندوهگین شده و زانوی غم در بغل می‌گیریم و می‌گرییم و ناله سَر می‌دهیم.

ضمن عرض تسلیت به آستان مقدّس امام عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، خالصانه از خدای متعال تعجیل أمر فرج ایشان را درخواست داریم و از شما مخاطبین ارجمند دعوت می‌نماییم که مجله الکترونیک ۱۸۴۱ را در صدوچهل‌ویکمین شماره‌اش مطالعه نمایید.

  

قرارهای اخلاقی

اسم موضوع يا اسم عکس

کار و کوشش از دين جدا نيست و شخص دين‌دار کوشا و با تلاش است. انبياء و اولياي خدا...

درسی از خطابه‌ی غدیر

اسم موضوع يا اسم عکس

در حوزه تقریر باید توجه داشت که تایید کار و عملی در حضور امام در غیر زمان تقیه ملاک است...

شرح مختصر

اسم موضوع يا اسم عکس

کسانی که خداوند متعال آنان را چنین توصیف کرده: آنان‌که ایمان آورده‌اند و به ایمانشان لباس...

فرزندان غدیری

اسم موضوع يا اسم عکس

غذایی از بهشت
این قصه مربوط به گروه سنی 7 تا 12 سال می‌باشد.

 

معرفی خطبه‌ی فدک

اسم موضوع يا اسم عکس


معرفی تخصصی خطبه‌ی شریف فدک در سه حلقه اعتقادات، اخلاق و احکام

در مسیر عبودیّت

اسم موضوع يا اسم عکس

برخی ذکرها جایگاه اتصال دارد و بقیه ، ذکرهای اتصال می باشند که آن ها را در همه جای...
 

سخنرانی

اسم موضوع يا اسم عکس

معرفی بخش سخنرانی‌ با موضوعات مختلف؛‌ برای این شماره سخنرانی‌ با محوریّت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به همراه پخش آنلاین و قابلیت دانلود

معرفی ادعیه

اسم موضوع يا اسم عکس

این دعا گفتگوی مومنانی است که مشتاق الطاف الهی هستند و می خواهند از لطف و کرامت...

 

معرفی علما و اصحاب

در زندان همواره از مدح امیرالمومنین علی علیه السلام سخن می گفت و هرگز قبول...

معرفی دشمنان

از گذشته ی پیش از اسلامش تنها می دانیم که از بزرگان مدینه و قبیله بنی ضبیعه بود . در....