به نام خداوند همه مِهر مِهروَرز

رمضان بار دیگر میهمان خانه‌های‌مان شد. بی‌صدا و سَر زده نیامد. دو ماه بود نغمه‌ی آمدنش به گوش می‌رسید. آوای خوش آمدنش را در رجب و شعبان شنیده بودیم و می‌کوشیدیم نرم نَرمک، دل‌های عاشق‌مان را پذیرای آمدنش کنیم.
خداوندا! سپاس می‌گویمت که به من مهلت دادی تا این ماه عزیز را دوباره درک کنم. تو را شکر می‌گویم که دیگر بار شاهد باز شدن درهای بهشتت هستم؛ درهایی که تا آخرین شب این ماه عزیز باز خواهند ماند و سپاس از این که به ما مهلتی دوباره دادی تا زمانی که شیاطین در غل و زنجیر قهر تو هستند، راه حق را ببینیم.
خدایا! درهای آسمان باز است. نسیم بهشتی، روح و جانم را به سوی خود فرا می‌خواند. به یادم می‌آورد که اهل این زمین و خاک نبودم و به جایی دیگر تعلق داشتم. به یادم می‌آورد که آسمانی بودم، ولی پروردگارم به خاطر نمی‌آورم که بال‌هایم را کجا جا گذاشته‌ام، به خاطر نمی‌آورم که از چه زمانی پرواز کردن را فراموش کردم. می‌ترسم این بار نیز نتوانم با بال بصیرت به اوج رحمتت برسم و دیگر بار فرصت بازگشت را از دست دهم.
خدایا! سنگینی ِ معصیت و دنیا خواهی زمین گیرم کرده است. پرزدن در هوایت را فراموش کرده‌ام. به حرمت این ماه عزیزت که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش آزادی از جهنم، مرا یاری ده تا راه را باز یابم. در عرش، ضیافتی برپا گشته؛ ضیافت عشق، با سفره ای که به وسعت بخشندگی خداوند پهن گشته است. ماه، ماه میهمانی خداست. صدای ربّنا، دل‌های مؤمنان را جلا می‌دهد. فرشتگان در آسمان بر میهمانان، خوش آمد می‌گویند و جان‌های تشنه را فرا می‌خوانند. ملائک، با آب و آیینه  به استقبال سحر خیزان می‌شتابند و شیطان در بند، ناله سر می‌دهد. همه‌ی ما به ضیافت نور دعوت هستیم.
آدرس صاحبخانه دور نیست. کافی است چشم بر دنیا ببندی و لبـّیک‌گو وارد شوی و آیا من می‌توانم لحظه‌ای چشم بر دنیای فانی ببندم، دلم را صاف کنم تا سبک شوم و چون قاصدکی سبک بال تا درگاهت بالا بیایم؟ خداوندا! یاریم کن و توفیق شناسایی ارزش این ماه و بزرگداشت حرمت و قداست آن را به ما الهام فرما.
خداوندا! به برکت قرآن، که در این ماه بر ما نازل فرمودی، ما را توفیق ده تا با کارهای نیک، به پیشگاهت تقرب جوییم و در پرتو این کارها ما را از آلودگی گناهان پاک‌سازی و از عیوب تازه باز داری، تا ابعاد و انواع تقرب‌های ما به سوی تو به حدی رسد که هیچ‌کدام از فرشتگان، یارای عرضه کردن چنین طاعتی به پیشگاهت را نداشته باشند و با کم رنگ شدن نور ماه، گناهان ما را نیز محو کن و با سپری شدن روزهای این ماه عزیز آثار شوم گناهان‌مان را از بین ببر.
خدایا! به برکت شب‌های قدرت و به حرمت مولای‌مان که در این شب‌ها به شهادت رسید، ما را از شیعیان راستین و از پیروان فرزندش قرار ده و چشم ما را به دیدن رویش نورانی گردان.
وَاجْعَلْنا في نَظْمِ مَنْ اسْتَحَقَّ الرَّفيعَ الأَعْلى بِرَحْمَتِك...


با عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ضمن آرزوی تعجیل أمر فرج مولای‌مان از شما همراهان ارجمند نیز دعوت می‌کنیم که صدوشصت‌وهفتمین شماره مجله الکترونیک ۱۸۴۱را مطالعه نمایید.


 

قرارهای اخلاقی

اسم موضوع يا اسم عکس

از اماممان بخواهیم نظری کند و با نگاهی جوانه خشکیده‌ی دلمان را سبز کند و طراوت بخشد....

درسی از خطبه‌ی فدک

اسم موضوع يا اسم عکس

تمام شُکرها مال خداوند است. شکر یعنی سپاس و حمد یعنی ستایش. فرق بین سپاس و ستایش...

شاعران اهل‌البیت علیهم‌السلام

اسم موضوع يا اسم عکس

علاوه بر اشعار حماسی و عاشقانه به زبان عربی، اشعار بسیاری در مدح ائمه علیهم السلام آورده شده است....

معرفی علما و اصحاب

اسم موضوع يا اسم عکس

او هیچ‌گاه با یزید بیعت نکرد و در واقعه‌ی حره که بعد از عاشورا پیش آمد نیز از بیعت با یزید سرباز....

 

معرفی یک بخش جدید

اسم موضوع يا اسم عکس


این بخش برای پخش زنده مراسم و جلسات مناسبتی آماده شده که برنامه‌های آن از طریق کانال‌های خطابه‌ی غدیر در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌گردد.

مسابقه آنلاین

اسم موضوع يا اسم عکس

مسابقه‌ای با سی سوال چهارگزینه‌ای و سی دقیقه زمان 
 

معرفی دشمنان

اسم موضوع يا اسم عکس

امام را از رفتن به سمت کوفه منع نمود و به ایشان از بی وفایی اهل کوفه هشدار داد....

شرح جمله‌ای از خطابه‌ی غدیر

اسم موضوع يا اسم عکس

در فرقه‌های اسلامی، عدّه‌ای جبری و عدّه‌ای تفویضی هستند؛ امّا تفویضی که در....

 

فرزندان غدیری

کتاب قصه صوتی و تصویری محمود کوچولو هندونه خورده و سه خربزه خیلی خوشمزه

سخنرانی

با توجّه به نزدیک شدن به ایام فاطمیه، فایل صوتی معرفی خطبه‌ی فدک را در این شماره تقدیم شما می‌نماییم