به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز
 

صلّی اللّه علیک یا ولیّ العصر ادرکنا
 

طرح نسیم غدیری رمضان

برادر و خواهر دوست دار اهل البیت علیهم السلام
نسیم روح بخش ماه مبارک رمضان فرا می رسد و جان شیفتگان بندگی را می نوازد. لحظاتی آکنده از رحمت و برکت، بر سفره ی خداوند که، روزهایش بهترین روزها و شب هایش برترین  شب هاست. پس بخوانیم پروردگار خود را با  دل های پاکیزه از گناه و نیّت های خالص و صادق که ما را موفق بدارد به روزه ی این ماه و تلاوت قرآن، وصله ی ارحام و پیوند با امام زمان ارواحنا فداه.

از امتیازات این ماه است که در دهه ی اول آن وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها و در نیمه آن نور میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام  می درخشد و نیز پیوند خورده با ولایت و شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام و سرنوشت بندگان در شب های قدر به فرمان پروردگار بر حضرت بقیةاللّه الاعظم ارواحنا فداه، عرضه می گردد و با امضای حضرتش مقدر می شود.
ما در این فرصت گرانبها، از شما  دعوت می کنیم تا برای دفاع از حریم مقدّس امام زمان علیه السّلام و برای احیای حقّ پایمال شده ی امیرالمومنین علیه السلام، و تبریک میلاد امام حسن علیه السلام با تبلیغ و گسترش خطابه ی غدیر، به وظیفه ی خطیری که رسول اکرم  صلّی الله علیه و آله در غدیر بر عهده همگان از زن و مرد، عرب و عجم، سیاه و سپید گذارده اند لبیک گوییم  و در تحقّق این مهمّ  بکوشیم.

۱- در مهمانی های افطار و جلسات مذهبی خطابه را معرّفی و مقداری را قرائت و ترجمه کنیم.

۲- به خیریه ها توصیه کنیم همراه با آذوقه های مادی، آذوقه های معنوی را نیز در اختیار نیازمندان و ایتام آل محمّد صلی الله علیه و آله هدیه نماییم.

۳- تشویق مردم برای نذر ختم خطابه ی غدیر در محافل و نذر مالی برای نشر خطابه برای برآورده شدن حاجات و رفع مشکلات.

۴- اهدای کتاب مربوط به خطابه ی غدیر مانند" سروش آفتاب، اعتقادات در خطابه ی غدیر، کعبه در پیام آفتاب،" در مجالس افطاری و ولیمه ی حج و...

۵- معرّفی آن به شرکت ها و مجتمع ها ی تولیدی و تجاری برای اهداء به عنوان عیدی و... به مشتریان و نمایندگان.

باشد که مورد عنایت و رضایت امام زمان علیه السلام قرارگیرد و حضرتش گوشه چشمی به ما بیفکنند و بدین وسیله شادی قلب نازنین آن قطب عالم امکان را فراهم سازیم.

در این راستا برای حفظ خطابه‌ی غدیر، جوایز ارزنده‌ای از جمله پرداخت کمک هزینه سفر به کربلای معلّی در نظر گرفته شده است. جهت هر نوع پرسش می‌توانید به بخش مسابقات سایت‌ خطابه‌ی غدیر مراجعه نمایید.

و السلام
شعبان ۱۴۳۴