به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز

آزمون مقدماتی حفظ خطابه‌ی غدیر

سایت خطابه‌ی غدیر در راستای هدف اصلی خود مبنی بر نشر و تبلیغ سخنرانی تاریخی پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله که مهم ترین سند حقانیت امیرالمؤمنین و ائمه اطهار علیهم‌السلام می باشد، طبق سنوات گذشته اقدام به برگزاری مسابقات حفظ متن عربی خطابه‌ی غدیر، معانی ومفاهیم آن نموده است، تا هرروز بر تعداد افرادی که با نام امیرالمؤمنین علیه السلام ومضمون خطبه‌ی شریف غدیر آشنا می شوند افزون گردد.
شما کاربر گرامی برای شرکت در مسابقات حفظ سایت خطابه‌ی غدیر باید ابتدا در مسابقات مقدماتی که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد، شرکت نمایید. به همین منظور خواهشمندیم که نکات و آیین‌نامه مسابقات را با دقت مطالعه نموده و سپس وارد آزمون شوید.

نکات مهم
۱. 
مسابقات در سه مرحله پیش‌نیاز و مقدماتی که به صورت آنلاین می‌باشد و مرحله‌ی نهایی که به صورت حضوری می‌باشد، برگزار می‌گردد.
۲. برای شرکت در این مسابقات باید عضو سایت خطابه‌ی غدیر باشید و با نام کاربری خویش وارد سایت شوید. در صورتی که عضو نیستید اینجا را کلیک نمایید.
۳. تمام کاربران می‌توانند با عضویت در سایت خطابه‌ی غدیر به صورت رایگان در این مسابقات شرکت نمایند.
۴. هر کاربر برای شرکت در مسابقات، باید حتماً فرم بهبود اطلاعات شخصی را کامل کرده باشد. در غیر این‌صورت جواز شرکت در آزمون نهایی (حضوری) را دریافت نخواهد کرد.
۵. 
شرکت در مرحله‌ی نهایی (حضوری) و اهدای جوایز حافظین کُل، تنها پس از تطبیق مشخصات مندرج در کارت ملی با مشخصات ثبت‌ شده در فرم بهبود اطلاعات شخصی سایت امکان‌پذیر خواهد بود.
۶. برای آشنایی با نحوه‌ی برگزاری آزمون آنلاین، شما مخاطب ارجمند می‌توانید تا ۱۰مرتبه در آزمون آزمایشی که آماده شده است، شرکت نمایید.
آیین‌نامه مرحله‌ی مقدماتی
1. در هر سال، چهار مسابقه برگزار خواهد شد به‌طوری که علاقه‌مندان حدود سه‌ماه برای ثبت‌نام و تمرین، زمان خواهند داشت. و در صورت عدم موفقیّت در هر دوره نیز می‌توانند در دوره‌‌ی بعدی شرکت نمایند.
2. در هر دوره از مسابقات،‌ فقط نفراتی که در دوره‌های پیشین موفق به کسب امتیاز برتر و دریافت جایزه‌ی اصلی نشده‌اند،‌ می‌توانند شرکت نمایند.
3. برگزاری آزمون پیش‌نیاز در یک روز مشخص خواهد بود و نفراتی که امتیاز لازم را کسب نمایند،‌ باید 10 روز بعد در آزمون مرحله مقدماتی شرکت نمایند.
4. با نفراتی که در مراحل آنلاین 
امتیاز لازم را کسب نمایند، تماس گرفته خواهد شد و برای آزمون حضوری که حدود 10  روز بعد از آن خواهد بود، هماهنگی صورت می‌پذیرد.
5. إن‌شاءالله اولین آزمون پیش‌نیاز به این شیوه در تاریخ 15 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد و به ترتیب آزمون مرحله‌ی مقدماتی در تاریخ 25 بهمن‌ماه خواهد بود و آزمون حضوری نیز در 5 اسفندماه سال جاری برگزار می‌گردد.

6. چند روزی قبل از برگزاری مسابقات به افرادی که آدرس ایمیل و شماره همراه‌ خویش را به صورت صحیح وارد کرده‌ باشند، از طریق سرویس ایمیل و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.
7. علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند از همین حالا اقدام به ثبت‌نام نمایند.

نوع سوالات
1. سوالاتی تشکیل شده از جملات جا افتاده از بخش‌های مختلف متن عربی خطابه‌ی غدیر. (کتاب سروش آفتاب)
2. سئوالات تشریحی مرحله‌ی نهایی (حضوری) از معانی، مفاهیم، مقدمه و متن خطابه‌ی غدیر در کتاب سروش آفتاب و هم‌چنین کتاب اصول اعتقادات در خطابه‌ی غدیر نوشته سید حسین  حسینی انتشارات منیر.

جوایز حافظان:
کمک هزینه‌ی سفربه کربلای معلی به حافظان کل با رتبه‌ی ممتاز و عالیمنابع آزمون
الف:
متن عربی و فارسی خطابه‌ی غدیر که از طُرق زیر قابل دسترسی می‌باشد:
        متن عربی و متن فارسی خطابه‌ی ارائه شده در سایت خطابه‌ی غدیر
        کتاب سروش آفتاب  نوشته‌ی سید حسین حسینی، انتشارات منیر 
        کتاب اسرار غدیر نوشته محمد باقر انصاری، انتشارات مولود کعبه
        کتاب خطابه‌ی غدیر در آینه اسناد نوشته محمد باقر انصاری انتشارات دلیل ما
        
هم‌چنین برای دسترسی به متن خطابه‌ی غدیر می‌توانید از نرم‌افزارهای اندروید و ios  تهیه شده توسط سایت خطابه‌ی غدیر نیز بهره بجویید.
ب: مقدمه‌ی خطابه‌ی غدیر برگرفته از کتاب سروش آفتاب
ج: متن دوازده درس تحت عنوان کتاب اعتقادات در خطابه‌ی غدیر نوشته‌ی سید حسین حسینی انتشارات منیر

 

در صورتی که فرم بهبود اطلاعات شخصی خویش را کامل نموده‌اید برای ثبت‌نام و دریافت جواز شرکت در آزمون، روی آیکون زیر کلیک نمایید.