به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز


چگونه یاد آور Outlook را تنظیم کنید؟
 

پس از اتصال این نرم‌افزار به یک سرویس‌دهنده ایمیل، در سمت چپ این نرم‌افزار ستونی دیده می‌شود. یکی از گزینه‌های موجود در این ستون، Tasks است. Tasks در برنامه Outlook می‌تواند همانند Task Scheduler ویندوز، برنامه زمانی دریافت کرده و در زمان‌های خاص، این زمان‌بندی را به شما یاد‌آوری کند. در ساده‌ترین شکل ممکن، برای ایجاد یک برنامه زمانی در این برنامه، گزینه Tasks را از ستون سمت چپ انتخاب کنید.


این برنامه طوری طراحی شده است که منوهای بالای صفحه در آن داینامیک هستند و با توجه به موقعیت شما، گزینه‌های متنوعی را نمایش می‌دهند. دکمه New در منوی Home یک Task جدید ایجاد می‌کند.  این Task یا وظیفه، شامل عنوان کاری است که شما قصد دارید انجام دهید. هر Task می‌تواند در بازه زمانی خاصی انجام شود. این بازه در نرم‌افزار قابل انتخاب است.
پس از تعیین وظیفه و بازه زمانی برای آن، شما می‌توانید Reminder آن وظیفه را نیز فعال کنید.
Reminder می‌تواند در زمان خاصی، Task را با پخش یک فایل صوتی و یا نمایش تنها یک پیغام متنی ساده به شما یاد‌آوری کند.
Taskهای ایجاد شده در Outlook وقتی که سرتان شلوغ باشد، کار‌آمدتر می‌شوند.
در ستون سمت چپ Outlook گزینه Calendar قابل مشاهده است.
این بخش، شامل یک تقویم است که وظایف شما را به تفکیک روزها و حتی ساعت‌‌ها به شما نشان می‌دهد.
می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار OneNote نیز برای Outlook وظیفه ایجاد کنید.
برای این‌کار، در هنگام انجام فعالیت‌های روزانه در OneNote هرگاه یکی از وظایف خود را نوشتید، می‌توانید در کنار آن یک پرچم قرار دهید.
برای این‌کار، متن وظیفه را انتخاب کرده و راست‌ کلیک کنید. سپس از منوی ظاهر شده، گزینه Outlook Tasksرا انتخاب کنید تا وظیفه، به فهرست وظایف Outlook افزوده شود.