آیین‌نامه آزمون خطبه‌ی فدک
1. در هر سال، چهار آزمون از خطبه فدک (هرسه ماه یک‌بار) برگزار خواهد شد. به‌ طوری که داوطلبین جدید و افرادی که موفق به کسب نمرات ممتاز و عالی (18،19،20) در دوره‌ی قبلی نشده‌اند، حدود سه‌ ماه برای ثبت‌نام و تمرین، و شرکت در آزمون مجدد زمان خواهند داشت.
2. داوطلبان جهت شرکت در آزمون خطبه‌ی فدک باید حتمأ از قبل با نام‌نویسی در سایت خطابه‌ی غدیر، عضویت خود را کامل کرده باشند.
3. در هر دوره از مسابقات،‌ فقط نفراتی که در دوره‌های پیشین موفق به کسب امتیاز برتر و دریافت جایزه‌ی اصلی نشده‌اند،‌ می‌توانند شرکت نمایند.
4. داوطلبانی که در مرحله‌ی اول (آزمون پیش‌نیاز آنلاین) نمرات ممتاز یا عالی (18-19-20) کسب کرده باشند، می‌توانند در مرحله‌ی دوم (آزمون مقدماتی آنلاین) شرکت کنند و داوطلبان با نمرات پایین‌تر باید خود را برای آزمون‌های بعدی که حدود سه ماه بعد برگزار می‌شود، آماده نمایند.
تبصره: آزمون‌های مرحله‌ی اول (پیش نیاز) و مرحله‌ی دوم (مقدماتی) در دو نوبت صبح ( رأس ساعت 10) و عصر (رأس ساعت 14) برگزار می‌گردد، که کلیه‌ی داوطلبان در صورت تمایل امکان شرکت در هر دو نوبت صبح و عصر یا یکی از آن‌ها را دارند.