حدیث لوح

در روزهای استقبال از میلاد نور هستیم. میلاد سراسر سرور مام امامان پاک ، حضرت طاهره ی مطهره ، فاطمه ی محدثه ، زهره زهرا ، راضیه مرضیه ، انسیه حورا ، و در کنار دریای خروشان احادیث و فرموده های ایشان ایستاده و به ناتوانی مان تنها چند پیمانه  اندک بر گرفتیم گر چه هر پیمانه خود دریایی است مواج و بی ساحل.
رحمت عمومی پروردگار با ارسال حجج الهی تمامی عناصر را در بر گرفت و بر سر راه انسان ها راهنمایانی نهاد تا روشنایی راه آنان باشند.محوری برای آنان در کردار و گفتار که دارای مقام عصمت کبری بود قرار داد و او  را فاطمه سلام الله علیها نام گذاری کرد .
دخت برترین آفریده و گل سر سبد گلهای آفرینش و همسر بهترین وصی و رهبرخداشناسان، مام دو ریحانه ی رسول – حسن و حسین – و نُه ستاره ی آسمان خلقت ، سجاد عابدان - باقر عالمان – صادق صادقان – کاظم خوش خلقان – رضای خوشنودان – جواد بخشندگان – نقی پاکان – حسن زیبایان – و مهدی منتظران که بر همه ی آنها درود و صلوات خداوند باد.
خداوند رحمان به این حبیبه وجود هستی فاطمه سلام الله علیها به بهانه آوردن پسری ” حسین“ نام نوشته ای آسمانی و لوحی بهشتی بخشید تا چشمان همواره نگران او به راه مهدی عجل الله تعالی الفرجه الشریف را رو شن کند .
امام صادق علیه السلام می فرماید:
پدرم حضرت باقر علیه السلام روزی به جابر بن عبد الله فرمود:
مرا با تو کاری است آیا میشود در خلوتی تو را دیدار کنم ؟
جابر گفت : آری در هرروز و هر ساعت که بخواهید .آن گاه پدرم با او خلوت کرد و فرمود:
با من در باره لوحی که در دست مادرم فاطمه سلام الله علیها دیده ای سخن بگو.
و جابر این چنین آغاز نمود داستان روح افزای حدیث لوح .
من برای میلاد حسین علیه السلام به منزل مادرتان حضرت زهرا سلام الله علیها مشرف شدم
در دست ایشان لوحی سبز زمرد سان دیدم .
نوشته ای داشت همانند خورشید درخشان.
عرض کردم پدر و مادرم به فدایت ای دختر رسول خدا ، این نوشته چیست ؟ مادرتان فرمودند: خداوند آن را به پیامبرش هدیه کرد و او نیز به عنوان مژدگانی به من بخشیده است . در این نوشته نام پدرم ، شوهرم و فرزندانم نقش بسته است .
جابر گفت : بانوی دو جهان آن را به من داد و من نسخه ای از روی آن نوشتم .امام صادق علیه السلام ادامه داد: پدرم حضرت باقرعلیه السلام به جابر فرمود: آیا می توانی آن را به من نشان بدهی؟
وجابر گفت : آری. آن گاه پدرم همراه او به خانه اش رفت . پدرم فرمود:تو به نسخه ی خود بنگر تا من برتو بخوانم .جابر در نسخه ی خود می نگریست و پدرم بر او می خواند.به خدا سوگندکه حرفی با نسخه ی او تفاوت نداشت جابر گفت : خدا را شاهد می گیرم که به همین گونه و با همین عبارات در آن لوح دیدم .


حال با قلبی مملو از شادمانی و در آستانه میلاد مام امامان معصوم علیهم السلام گلزار خوش منظر حدیث لوح وارد مي شويم و از باغستان این نوشته الهی شکوفه هایی چند بر می چینیم و به متن حدیث لوح تبرک جسته و در آستانه ی ورودبه گلزار می خوانیم :
این لوح از سوی خداوند حکیم به واسطه ی فرشته ی وحی به سوی محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرستاده ی نور و راهنمایش فرود آمده است.
”ای محمد نام های مرا بزرگ دار. بر داده هایم سپاس کن ، عطایای مرا انکار مکن ، منم پروردگار یکتا ...و هیچ پیامبری را بر نیانگیختم مگر آن که برایش وصی و جانشین قرار دادم .

”سیری در گلستان حدیث لوح”

شكوفه 1 - تو را بر همگی پیام آوران و جانشین تو ”علی“ را بر همگی جانشینان برتری دادم و تو را به دو شیر بچه ات حسن و حسین کرامت بخشیدم.

شكوفه2  - حسن را پس از سپری شدن دوران پدرش مرکز علم و دانش خود ساختم .

شكوفه 3 -حسین را نگاه بان گنجینه وحی کرده و با اعطای مقام شهادت به او کرامات بخشیدم .    
و رستگاری را فرجام کارش قرار دادم .او برترین شهید است .
کلمه ی تامه و حجت رسای خود را همراهش نمودم . خاندان او را پایه و اساس پاداش و کیفر دیگران ساختم.

شكوفه 4 - اولین از  خاندان او (حسین علیه السلام) علی  سرور عابدان و زیور دوستانم است.

شكوفه 5 - از آن پس محمد فرزند علی است هم نام جدش.شکافنده ی علم من و سر چشمه ی حکمت من.

شكوفه 6 -به زودی ناباوران جعفر نابود خواهند شد.انکار او همانند انکار من است .
حتما جایگاه او را بزرگ خواهم داشت و او را با پیروان و یاران و دوستانش خوشنود خواهم کرد.

شكوفه 7 -پس ازجعفر ”موسی ” را در فضایی پر آشوب و تاریک بر گزیدم. چرا که ریسمان محکم و شریعت من بریده و حجت و برهانم  پنهان نخواهد شد.
هر کس که یکی از آنان را انکار کند نعمت من را باور نکرده و کسی که آیه ای از کتاب مرا تغییر دهد بر من افترا بسته است .

شكوفه 8 -وای بر مفتریان و منکرانِ ”علی“ ، پس از سپری شدن دوران موسی
آن که بر دوشش وظیفه ای سنگین گذاردم و او را با توانایی آن آزمایش کنم
او را خبیثی متکبر می کشد و در کنار بدترین آفریدگان ، در شهری که بنده ی صالح ( 1) آن را ساخته دفن میشود.

شكوفه 9 -  این حق است که او ( علی ) را به فرزندش ”محمد“ مسرور کنم ، آن که جانشین او و وارث علم او خواهد بود . اوست معدن دانش و جایگاه اسرار و حجت بر آفریدگانم .هر کس به او ایمان آورد بهشت را جایگاه او کنم .

شكوفه 10 - رستگاری را بر فرزندش ” علی ” تمام کنم . دوست ، یار و گواه  بر خلق من و امانت دار وحی من .

شكوفه 11 -آنگاه ”حسن ” را از علی بیافرینم .او دعوت کننده به راه بندگی من و خزانه دار دانش من باشد.

شكوفه 12 - سپس تکمیل کنم این خاندان را به فرزند او ” م - ح - م – د “ . او رحمت  و خیر برای جهانیان و دارای کمال و پرتو عیسی و پایداری ایوب است . بلایا ، فتنه ها ، تاریکی ها و اضطراب ها را به وسیله او و یارانش بر دارم . درود بر آنان که همگی راه یافتگانند.
الحمد لله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية علي بن ابي طالب علیه السلام